Arayın: (+90) 533 635 08 09 - Mail: tatil@homelinkturkey.com
Homelinkturkey 10 Yaşında.

Homelink Hikayesi.

hmlnkhkys

 

Amerikalı öğretmen David Ostroff ‘un odasından gelen yoğun daktilo tıkırtıları yepyeni bir gezi kavramının doğumunu hazırlıyordu.

1953 yılında her okul tatil olduğunda ayni tatil evine gitmekten sıkılan David Ostroff, meslek arkadaşları ve akrabalarının yazlık evlerinin listesini çıkarmaya başladı.

Giderek bu liste 1960′lı yıllarda , bir “Tatil Değişim Kulübü” haline gelmeye başladı.

Bu arada biri birinden habersiz, genç bayan Jan Ryder,  İngiliz Kraliyet Hava kuvvetlerinde subay olan eşinin uzun uçuşlardan sonra otellerde konaklamak yerine gittikleri ülkelerdeki  arkadaşlarına ait evlerinde konaklayabilmesi için David gibi oda eşinin pilot arkadaşlarının evlerinin listelerini hazırlamaktaydı.

 

Bu iki benzeri fikir şimdi bildiğimiz, dünyaca ünlü uluslararası bir organizasyon için zemin hazırlamak üzere kaynaklarını birleştirmeye karar verdiler.

Ve,  HomeLink International böylece 60′larda ve 70′lerde kendi resmi ağını diğer ülkelerdeki resmi temsilcileri ile hizmet vermek ve dünya çapında kayıt imkanları sağlamak, ofislerini

kurmak ve  büyümek üzere Belçika kanunlarına göre bir dernek olarak kuruldu.

1980 yılında bu gruba Avustralya, Belçika, Fransa, Almanya, İngiltere, İtalya, Hollanda, Portekiz, İspanya, İsveç, İsviçre ve Amerika Birleşik Devletleri katıldı.
Daha sonra bu ülkeler arasına Brezilya, Kanada, Kıbrıs, Danimarka, Yunanistan, İzlanda, İrlanda, İsrail, Malezya, Yeni Zelanda, Norveç, Güney Afrikada katıldı.

Son zamanlarda yeni ofisler Estonya, Rusya ve Türkiye eklendi.

Bu şaşırtıcı genişlemeyi yansıtmak ve gerçek bir uluslararası ağ oluşumunu vurgulamak için, grubun adına değiştirildi  HomeLink International, adını aldı.

Evet, zaman değişti – daktiloların yerini bilgisayarlar, siyah ve beyaz yayınlar, kitaplar yerini  renkli yayın ve elektronik postalar aldı. Homelink Yönetim kuruluda her yıl yeni fikirler ve değişimler için bir araya gelmektedir.

Dipnot: Ne yazık ki David Ostroff  2000 yılı Şubat ayında, yıllar önce ekilen tohumların  çiçek açtığına tanık olmadan öldü.

HomeLink , bu kısa tarihinde harika bir organizasyon olarak dünyada tesis ettiği dostluk ve kültürel bağları sayesinde dünya barışına katkıda bulunmaya devam ediyor.

David’in eşi Mary, Rio Rancho, New Mexico, ABD, de ve Jan Ryder Sun City, Arizona ABD kocasıyla yaşamaktadır

HomeLink International Associates
Brüksel, Belçika
Web Sitesi: www.homelink.org

 

Back to Top

HomelinkTurkey

Şair Eşref Bulvarı No:18 Altay İş Merkezi Kat:2/203 Alsancak / İZMİR / TURKEY Phone: (+90) 232 445 18 19 Fax: (+90) 232 445 54 06 Web: http://www.homelinkturkey.com