HOLLYWOOD rüyası… C. Aslı Kılıçkıran

Merhaba Samim bey

Los Angeles’a vardığımda beni Hollywood da görüntü yönetmenliği yapan arkadaşım Ricardo karşıladı..

Arabayla 2 saat kadar yol gittik ve değişim yaptığım Redlands a geldik..

Ev sahibim Mr.Ken seyahatte olduğu için bana mail ve telefonla her türlü bilgiyi vermişti ve şifreleri kullanarak eve garaj kapısından girdim..

O kadar yorgundum ki, New York dada iki gün bavul sorunundan dolayı uyuyamadım. Televizyonun karsısındaki koltukta uyumuşum.. Ertesi gün Ken in telefonuyla uyandım. Bana garajdaki bisikletle markete gitmem gerektiğini söyledi çünkü yaklaşık 5 aydır seyahatte olduğu için evde yiyecek yoktu.

Ken bu sistemle sürekli seyahat ediyor.. Kendisi çok değerli bir emekli bir avukat.

Ama içi rahat etmemiş ki, yandaki komsuları aramış, onlarda gelip beni markete götürdüler..

Ken eve donene kadar sürekli beni telefonla arayıp kontrol etti ve yardımcı oldu.. Hatta eve döndükten sonra da sigara içmediği için eminim ki, benim bahçede içtiğim sigaradan bile rahatsız oldu ama asla beni kırmadı…

Bana kırmızı döşenmiş üst katta çok hoş bir oda verdi… Evin önünde ve arkasında çok güzel iki bahçesi vardı.. Çoğu vaktimi arka bahçede incir ve portakal ağaçlarının arasında geçirdim. California çok güzel bir iklime sahip. Redlands bir sahil kasabası gibi sessiz bir ilce.

Ken’in bu kadar iyliği yetmezmiş gibi bir de beni işimle ilgili insanlarla tanıştırmaya çalıştı.. Hem de benim sektörümden biri olmadığı halde.. Saatlerce arabayla beni kendi ayarladığı toplantılara götürdü.. Onun bu dostluğunu ve iyiliklerini asla unutamam..

Bu arada, o gelmeden ben komşular Mary ve Walter ile tanıştım.. Mary 63-Walter 80 yaşında ve iki yıl önce evlenmişler.. Size onların resimlerini de yollayacağım. Bugün burada Amerika da benim ailem gibiler.

Hep onlarla gezmeye başladım. Alis Harikalar Diyarında gibi büyük bir evde yasıyorlar. Ev sadece pembe ve yeşil renklerle dekore edilmiş..

Ken eve döndüğünde biz Mary ile disardaydik. Ve Mary beni eve bıraktığında hem ben hem de Mary Ken ile tanıştı. Ken tekrar tekrar Mary ye benimle ilgilendiği için teşekkür etti ve ben geldiğimde evde olamadığı için her ikimizden de özür diledi..

Hollywood da yaşayınca onum arkam sağım solum Star seklinde yaşıyorsunuz.. Çok arkadaşım var ve hepsi beni her anlamda destekliyor. Türkiye deki kız kardeşlerim hayal gibi bir hayat yaşadığımı soyluyor..

İyi ki gelmişim… Tekrar teşekkürler..

CEYDA ASLI KILICKIRAN