Arayın: (+90) 533 635 08 09 - Mail: tatil@homelinkturkey.com
Homelinkturkey 10 Yaşında.

10 Adımda Değişim.

10aadm

WEB SAYFANIZIN AÇILMASI İLE BERABER EVİNİZDE TÜM DÜNYAYA AÇILDI !

 ARTIK, DÜNYA SiZE EViNiZ KADAR YAKIN !….

Bu arada diyelim ki, çok güzel bir teklif aldınız ve gezi  programlarınıza uygun; 

- Peki, siz hayal ettiğiniz değişim için nasıl hazırlanmalısınız

Hatırlatalım;    10 adımda başarılı bir değişim için  “KOLAY ADIMLAR”.

1. Size mail gelmesini istiyorsanız gelen tüm maillere cevap verin sabırlı olun ve gidebileceğiniz tüm ülkelere geniş bir yelpazede yer verin.

Dikkat! HOMELINK sizi gözetliyor; Şimdi, web sayfanızın altında sizin ne kadar değişime istekli olduğunuzu,  gelen maillerin %  kaçını yanıtladığınızı gösteren bir sayaç var!

2. Listede ve bütün yazışmalarda evinizi dürüstçe ve doğru biçimde tanımlayın. Değişim partnerinizin, evinize geldiğinde, düş kırıklığına uğramasını değil, memnun olmasını istersiniz.  Örneğin;  Hiçbir zaman evcil hayvanların varlığını saklamayın.

3. Evinizi temiz bırakın.

Temizlik standartları çeşitlidir. Onun için yerlerin, döşemelerin, temiz olduğundan emin olun, buzdolabının boş, fırının yağsız, banyo ve duşun kirden ve küften arınmış olması, camların temiz, evinizin içinin toz, topraktan arınmış olması ve kabul edeceğiniz misafirinizin ayrıca temizlik yaptırmasına ihtiyacı olmaması gerekir.

4. Her yatak için en az iki temiz çarşaf takımı ve her kişi için banyo-havlu seti bırakın. Misafirlerinizin eşyalarını koyabilmesi için dolaplarınızda onlara da biraz yer açın.

5. Homelink değişim sözleşmesi formunu yanlış anlaşılmaları önlemek için kullanın.Eğer anlaşmanızda telefon, gaz, elektrik, internet gibi ödemelerle ilgili maddeler yazılı ise, nereye ve hangi dönemlerde veya kimin ödeyeceğine  açıklık getirin.

6. Misafirinizin için; teknik servis, market, hekim, eczane, restoran vs. gibi  ihtiyaç duyabileceği bilgiler için yararlanabileceği bir ” Ev ve Çevresi Rehberi “hazırlayın.

 Bu rehber, yerel turizm danışma, elektrikli cihazlar için teknik servisler, havuz bakım, evcil hayvan ve bitki bakımı, çöp kullanımı hakkında  bildirimleri içersin, önerilen bir doktor, diş hekimi gibi telefon numaraları, çocuk bakıcısı, iyi restoranlar hakkında adresler, yol ve trafik bilgileri, haritalar hakkında bilgiler onlar için çok gerekli olacaktır. Ayrıca bu rehberde “yardımsever” arkadaşlarınızın telefonlarının olması her zaman misafirlerinize çok huzur verecektir.

7. İlk yemeği hazırlanmış bırakın,

Hiçbir şey istenmese de misafirleriniz yorgun ve aç olabilir ve dışarı yemeğe gitmek zorunda kalmadıkları için size minettar olacaklardır.

8. Homelink’in geleneksel bir alışkanlığı olarak küçük bir hoş geldin hediyesi “bir şişe  içecek, bölgesel özellikte bir hediye” her zaman memnuniyet oluşturur.

9. Eğer değişim sözleşmenizde karşılanma yoksa bir akrabanız, bir komşu veya  arkadaşınızın onları karşılaması çok yerinde olacaktır. İlk defa geldikleri bir yerde soracakları çok soruları olacaktır

10. Nihayet, kapınızı açın, siz tatilinize, evinizi de, sizin gibi, emin ellerde olduğunu bildiğiniz bir Homelink üyesine teslim edip hayallerinizin değişimine fırsat verin!!

Gönlünüzce, güzel tatiller…

Şimdi sıra geldi değişim için diğer üyelerle tanışmaya;

Aşağıdaki açıklamalar size bu konuda oldukça yararlı olacaktır. Deneyimli değişimcilerin sizler için yaşadıklarından derlemiş oldukları bu yöntemler hemen kullanılmaya hazırdır.

Örnek e-mailinizde; Kendinizi, şehrinizi, evinizi nasıl hazırlayacağınızı, konuklarınıza neler tavsiye edeceğinizi  yazın. 

Aşağıdaki  örnek  maili  değişim isteyeceğiniz  üyelerin  isimlerini değiştirerek ve kopyala- yapıştır yaparak  “Messaging “ ” bölümünüzdeki   “mail gönderi  boşluğuna” yapıştırın, Postalama işini sistem kendisi  yapsın!! 

Örnek Mail;

Dear …………

 Greetings from Turkey. We are current members of HomeLink International  and  our membership number is TRK-208-xyz.

We are very interested in visiting …!! USA .  We would like to know if you might consider doing a home exchange with us.

KENDİNİZİ ANLATIN;
We are in forties, and our son is 18 years old.  My job is Printing Bussines. Our favorite hobbies are swimming, computers, travel and chest.
I will be happy to show you our area and assist you in any way possible during an exchange. 

I could give you one or two of my bedrooms during your stay in my home.

And  I will be there to assist you at the same time. Do not forget that Turkish  citizens are best known with their hospitality

 ŞEHRİNİZİ ANLATIN;

Tabii aşağıdaki kadar da uzun olmasına gerek yok!! Tanıtımınız için gerekli bilgileriinternetten kopyalayın ekleyin gönderdiklerim örnektir.

 www.wikipedia.org  ve turizm.gov.tr  en güzel bilgi kaynaklarıdır, onlardan yararlanabilirsiniz. Ben de bilgilerin bazılarını buralardan  kopyalayıp yapıştırdım!

Örneğin ;

  Fethiye is located on the Lycian and Carian border and was called Telmessos in ancient times. The city was very prominent and a centre of prophecy, pledged to Apollon. That the city life was rich and highly cultured during the Hellenistic and Roman periods is evident from the existing monuments. Today the majority of ancient ruins in Telmessos are rock-tombs, Lycian-type sarcophagi, the fortress and the Roman Theatre.
The peninsula lying between Fethiye and Antalya was known as Lycia in the ancient times.  Within the city there are quite a number of Lycian-type sarcophagi. The fortress stands where the city was first founded and the existing walls are from the 11th Century. At same places, portions of walls from the Roman period can be seen. The fortress was repaired by the Rhodesian Knights during the 15th Century and was used as a naval base.
Blue Lagoon (Ölüdeniz):  Explore Blue Lagoon (Ölüdeniz) where the calm crystal water is ideal for swimming and other water sports. Blue Lagoon is located near the famous tourist resort of Fethiye, Belcekız Beach and protected as one of the natural parks of Turkey.

EVİNİZİ  ANLATIN
Örneğin;

  Our home is a  pretty new apartment with three bedrooms, three bathrooms and  a fully equipped kitchen. We have a garage with space for one cars and a community garden. Our apartment is on a eight floor with a very nice view  over the town center.
We are looking forward towards a possible exchange of two to three weeks in  USA, sometime in june through august, although we’d be happy to consider alternative dates.

TEKLİFİNİZİ YAPIN
Sir, should you be interested, we’d appreciate you letting us know as  soon as possible.

 We look forward to hearing from you and thank you for your kind attention.
Sincerely,

SON OLARAK;

Taraflar değişimi kabul ettiler, son adım “Exchange Agreement ” ile tüm dilek ve isteklerinizi yanlış anlamalara meydan vermemek için karşılıklı olarak gönderin.

Onu şablon olarak sayfanızın sol tarafında “EAF ” başlığı ile bulacaksınız. Geliş, gidiş tarihleri, evi kullanım, araba değişimi varsa kullanım koşullar, özel koşullarınız, aslında bir çeşit KONTRAT gibi hazırlanacak ve taraflar bu yazılı koşullar altında değişimlerinde sorun yaşamayacaklar.

Şİmdi, tekliflerinize yanıtlar gelmeye başlayacaktır, gelmez ise sakın  endişelenmeyin, yarın size de ayni durumda yoğun mail gelmeye başlayacak ve sizde anında cevap yazamayacaksınız.

Ancak, hatırlatalım “HOMELINK ” sizi gözetliyor; Web sayfanızın altında size gönderilen tekliflere verdiğiniz yanıtlarınızın % kaç olduğu gösteriliyor.

Artık işlemler bu kadar, şimdi gerçekleşecek değişimleri beklerken, HOMELINK’in tüm teknik veya  destek birimleri sizinle beraber, gideceğiniz ülkelerde sorunlarınıza yanıt verecek ” Homelink Temsilcileri ” var.  Onlarda sizin gibi deneyimli birer değişimcidirler. Yardıma gerek duyduğunuzda size yol göstereceklerdir.

Yolunuz açık, yediğiniz içtiğiniz sizin olsun, gördüklerinizi anlatın…

Back to Top

HomelinkTurkey

Şair Eşref Bulvarı No:18 Altay İş Merkezi Kat:2/203 Alsancak / İZMİR / TURKEY Phone: (+90) 232 445 18 19 Fax: (+90) 232 445 54 06 Web: http://www.homelinkturkey.com